yandex

IPAS

IPAS (Akıllı Yaklaşım Alarm Sistemi-Intelligent Proximity Alert System);  fabrika sahaları, depolar, lojistik merkezler gibi endüstriyel çalışma alanlarında, makinaların (forklift, reachtruck, dar koridor makinası, v.b ) birbirleriyle; ya da bu makinaların aynı alanda çalışan personeller ile çarpışma riskini azaltmak için dizayn edilmiş bir uyarı sistemidir.

 

Makina üzerindeki alıcı anten ve personel üzerindeki etiket, üretici firmanın patentli iletişim teknolojisi (UWB) sayesinde, önceden ayarlanmış mesafeye göre kesiştiklerinde, sesli ve titreşimli uyarı verirken, bu uyarı sinyali sistem içinde yer alan Sinyal Çıkış Kutusuna eş zamanlı olarak iletilir. Çıkış kutusu vasıtasıyla makinanın beynine iletilen sinyal sayesinde, makinanın otomatik olarak yavaşlatılması veya durdurulması sağlanır.

 

Çok geniş bir uygulama alanına sahip olan IPAS sistemi; Forkliftler, İş Makinaları, Limanlarda çalışan RGT Kreynler (Vinçler) ve Maden sahalarında çalışan makinalar için çarpışma önleyici sistem olarak kullanılır.

Makinaların birbirleriyle ve yine makinaların yayalarla çarpışma riski oluşması durumunda, hem makine operatörlerinin, hem de yayaların sesli ve ışıklı ikaz sistemleri ile uyarılması, iş güvenliği anlamında oluşabilecek riskleri minimize eder. Hatta, sisteme entegre edilebilen hız düşürme ya da durdurma fonksiyonu sayesinde risk neredeyse tamamen ortadan kalkar. 

 

VİDEOLAR

IPAS FORKLİFT-YAYA ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ AKILLI YAKLAŞIM SİSTEMİ
IPAS FORKLİFT-YAYA ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ AKILLI YAKLAŞIM SİSTEMİ

ÜRÜN HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN