yandex

KINTOWE

Kintowe, yüksek performanslı bezle güçlendirilmiş Fenolik Reçine Serisi Ürünler ve Geliştirilmiş Floroplastik Serisi Ürünler sunar.

Teflon PTFE Serisi

 

Floroplastik olan teflonun (PTFE) yapısına artı özellikler (aşınma direnci, yük tutma kapasitesi, termal-ısı iletkenliğinin artırılması) kazandırmak için cam elyaf ve karbon eklenerek oluşturulan yataklama şeritleridir. Değişik ortamlara uyum sağlayabilen esnek yapısı, çift taraflı aşınmanın olduğu ortamlarda bile sızdırmazlığın kaybolmamasını ve sürtünerek aşınmamalarını sağlar. Sıcaklık değişiminden etkilenmez, -120 °C ile +120 °C arasında uzun süre kullanılabilir. Her türlü yataklama için kullanılabileceği gibi istenilen boylarda kesilerek standart ölçülerin dışındaki hidrolik ve pnömatik sistemlerde de kullanılmaya uygundur.

Kintowe’nin Teflon PTFE Serisi; hem yatay hem dikey baskılara dayanabilme, az yağlamalı ve yağlamasız ortamlarda çalışabilme, yüksek paslanma dayanıklılığı, ağır yük taşıma kapasitesi, aşınma direnci ve yüksek PV sınırı gibi özelliklere sahiptir. Bu seri ürünleri, yüksek basınç altında ya da yağlamanın zor olduğu veya hiç olmadığı şartlarda da kullanılabilmektedir. Kompresör, vinç, yükleyiciler ve diğer ağır iş makinalarının havalı ve hidrolik silindirlerinin yataklamalarında kullanıma müsaittir.

BROŞÜRLER

ÜRÜN HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN