Sizi Arayalım

IPAS Sistemi (INTELLIGENT PROXIMETY ALERT SYSTEM) Nedir?

- IPAS- fabrika sahaları, depolar, lojistik merkezler gibi endüstriyel çalışma alanlarında , araçların (forklift, reachtruck, dar koridor makinası vb..) ve personelin birlikte çalıştığı ortamlarda , araçların birbirleriyle; ya da bu araçların aynı alanda çalışan personeller ile çarpışma riskini minimuma indirmek için dizayn edilmiş bir uyarı sistemidir.

Nasıl Çalışır?

- Makina üzerindeki alıcı anten ve personel üzerindeki etiket, üretici firmanın patentli iletişim teknolojisi sayesinde (UWB), önceden ayarlanmış mesafeye göre kesiştiklerinde uyarı verir.

- Sistem yaya personel için sesli, titreşimli uyarı; araç operatörü için sesli ve ışıklı uyarı verir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

- Personel ve araçların birlikte çalıştığı ortamlarda, hem personeli hem de operatörü uyaran, kaza riskini azaltan uyarı sistemi olarak kullanılabilir.

- Makina üzerine entegre edilen sistem sayesinde, bir personel ya da başka bir araç yaklaştığında (yaklaşım mesafesi belirlenerek sisteme önceden girilir), aracın otomatik olarak yavaşlatılması ya da durdurulması sağlanabilir.

- Kolon arkası, raf arası vb. kör noktalardan geçiş sırasında, çarpışma riskine karşı hem araç operatörleri hem de personel uyarılır; istenirse araç otomatik olarak yavaşlatılabilir ya da durdurulabilir.

- Kavşak geçişlerinde, birden fazla araç kavşağa girdiğinde uyarı verilir; istenirse araç otomatik olarak yavaşlatılabilir ya da durdurulabilir

- IPAS sistemi; Forkliftler, İş Makinaları, Limanlarda çalışan RGT Kreynler (Vinçler) ve Maden sahalarında çalışan makinalar için çarpışma önleyici sistem olarak kullanılır.

IPAS ürünlerini incelemek için tıklayınız.

Video

PDF Broşürler